Duszpasterze
Stacks Image 20875
Stacks Image 625

ks. Kanonik Sławomir Grośty, proboszcz
Urodzony w 1964, wyświęcony w 1989, ustanowiony 2017
magister teologii
page6-footer-_1 (065) 5711736

Stacks Image 627

ks. Przemysław Wilk, wikariusz
Urodzony w 1976, wyświęcony w 2002, ustanowiony 2015
magister teologii


Stacks Image 628

o. Czesław Motak, OMI
Urodzony w 1954, wyświęcony w 1980, ustanowiony 2014
kapelan Domu Księży Oblatów w Chumiętkach


  • Proboszczowie

    Open or Close
    ks. Prałat Albin Jakubczak (1938-1967)
    ks. Kanonik Bogdan Stryczyński (1967-1981)
    ks. Marian Maciołka (1981-1992)
    ks. Kanonik Jan Grzemski (1992-2005)
    ks. Kanonik Jan Reszelewski (2005-2017)
    ks. Kanonik Sławomir Grośty (2017-…)
  • Wikariusze

    Open or Close
    ks. Zygmunt Surdyk (1946)
    ks. Mariam Fuerowicz (1946)
    ks. Edmund Jasiak (1946)
    ks. Kazimierz Wasiński (1947-1948)
    ks. Mieczysław Muszyński (1947-1948)
    ks. Tadeusz Malczewski (1948-1949)
    ks. Kazimierz Jonatowski (1949-1954)
    ks. Stanisław Białek (1949-1951)
    ks. Stanisław Nowak (1953-1956)
    ks. Zygmunt Tarka (1954-1956)
    o. Józef Rodzik (1954-1958)
    ks. Zygmunt Humerczyk (1956-1957)
    ks. Maciej Przewoźny (1956-1959)
    ks. Władysław Kołodziej (1957-1959)
    ks. Aleksy Stodolny (1958-1961)
    ks. Bogdan Elegańczyk (1959-1963)
    ks. Henryk Kujawa (1959-1961)
    ks. Zygmunt Jonaczyk (1961-1963)
    ks. Henryk Wiliński (1961-1963)
    ks. Włodzimierz Młynarkiewicz (1962-1964)
    ks. Bogumił Rakowicz (1963-1966)
    ks. Janusz Piotrowski (1963-1966)
    ks. Franciszek Ryba (1963-1966)
    ks. Edward Glapiak (1964-1969)
    ks. Marian Czaplicki (1966-1967)
    ks. Józef Wasiak (1966-1967)
    ks. Wojciech Kosowicz (1966-1970)
    ks. Jan Soczka (1967-1968)
    ks. Wacław Kopras (1967-1969)
    ks. Ludwik Mikołajczak (1968-1970)
    ks. Janusz Walewacz (1969-1973)
    ks. Marian Nowak (1970-1975)
    ks. Edmund Sieczka (1970-1974)
    ks. Edward Przybylak (1973-1975)
    ks. Ryszard Staniek (1974-1978)
    ks. Nikodem Lewandowicz (1975-1977)
    ks. Wojciech Napierała (1975-1977)
    ks. Józef Drzymała (1977-1980)
    ks. Ryszard Jakielczyk (1977-1980)
    ks. Zbigniew Kuźnicki (1978-1981)
    ks. Marian Ostach (1980-1982)
    ks. Marcin Węcławski (1981-1983)
    ks. Kazimierz Klósak (1982-1991)
    ks. Piotr Piec (1983-1987)
    ks. Sławomir Majchrzak (1987-1989)
    ks. Zbigniew Kuster (1989)
    ks. Piotr Dobak (1990-1991)
    ks. Paweł Książkiewicz (1991-1993)
    ks. Przemysław Maciejewski (1991-1994)
    ks. Aleksander Brzeziński (1993-1997)
    ks. Tomasz Kubiak (1994-1997)
    ks. Jan Iwanowski (1994)
    ks. Sławomir Ratajczak (1997-1999)
    ks. Tomasz Tomczak (1999-2002)
    ks. Ireneusz Majewicz (1999-2002)
    ks. Sławomir Kramarczyk (2002-2007)
    ks. Piotr Matuszak (2002-2004)
    ks. Marek Denisiuk (2005)
    ks. Krzysztof Amborski (2005-2009)
    ks. Piotr Tomaszewski (2007-2009)
    ks. Paweł Obst (2009-2010)
    ks. Grzegorz Suchocki (2009-2011)
    ks. Marek Jański (2010-2011)

    ks. Łukasz Maćkowiak (2011-2016)
    ks. Sebastian Kaźmierczak (2011-2015)
    ks. Przemysław Wilk (2015-...)
    ks. Tadeusz Baranowski (2016-2017)
  • Księża pochodzący z parafii

    Open or Close
    ks. Romuald Łukaszyk (wyśw. 1955, +1981)
    ks. Stefan Radojewski (wyśw. 1955, +1984)
    ks. Antoni Pazoła T.Chr. (wyśw. 1959, +1978)
    ks. Wojciech Branicki (wyśw. 1960, +2001)
    ks. Jerzy Grześkowiak (wyśw. 1964)
    ks. Konrad Lutyński (wyśw. 1964, +2002)
    ks. Zenon Nowacki (wyśw. 1964)
    ks. Bolesław Bugzel (wyśw. 1967, +2003)
    ks. Zenon Guban (wyśw. 1968, +2012)
    ks. Bolesław Starosolski (wyśw. 1970)
    ks. Jarosław Olejniczak (wyśw. 1985)
    ks. Andrzej Wujek (wyśw. 1987)
    ks. Ryszard Adamczak (wyśw. 1989)
    ks. Paweł Dąbrowski (wyśw. 1989)
    ks. Jarosław Andrzejewski (wyśw. 1990)
    ks. Roman Dworacki (wyśw. 1993)
    ks. Marek Kędziora (wyśw. 1997)
  • Siostry i bracia zakonni pochodzący z parafii

    Open or Close
    s. Józefina Kmiecik
    s. Anna Ratajczak
    s. Lioba Mendyka - Służebniczka (1944)
    s. Lilioza Matuszak - Służebniczka (1947)
    s. Maura Kamieńska - Służebniczka (1965)
    s. Ligoria Pazoła - Albertynka (1968)
    s. Rozalia Staśkiewicz - Elżbietanka (1970)
    s. Karola Piotrowiak - Elżbietanka (1988)
    s. Joanna Wieczorek - misjonarka (1992)
    s. Izabela Wasiak - Urszulanka (2000)
    s. Emilia Ciesielska - Elżbietanka (2003)

    br. Izaak Kapała (1995)
  • Kapelani Domu Opieki Społecznej w Chumiętkach

    Open or Close
    o. Augustyn Matysek, OMI (2000-2014)
    o. Czesław Motak, OMI (2014-...)

Spis Kapłanów, Sióstr i Braci zakonnych został sporządzony na postawie Rocznika Archidiecezji Poznańskiej oraz materiałów, pochodzących z archiwum parafialnego.